Tania glazura Świecie

1 of
Wstecz Dalej

O Firmie

  • ID Firmy: 1712

  • Dodane: 6 czerwca, 2020

  • Wyświetlenia: 272

Opis

Typy glazury wykorzystywanej na okładziny ścian oraz podłóg

Istnieje wiele sposobów płytek, które różnią się od siebie, zarówno pod względem specyfikacji, kiedy i charakteru. Glazura w mieszkaniu zdobi oraz działa klimat projektu.

Tania glazura Wąbrzeźno

 

Najważniejsze rodzaje glazury:
– Majolica – płytki o bardzo porowatej fakturze, której podstawa montuje się z czerwonej gliny. Jego zewnętrzna powierzchnia pokryta jest nieprzezroczystą glazurą, na jaką stawiany jest ciekawy obraz. Majolica jest dwukrotnie wypalana, i jej procent absorpcji wody wynosi 15-25%. Ma zaokrąglone wyglądy oraz przedstawia się wysokimi wskaźnikami wytrzymałości. Tania glazura Wąbrzeźno

 

glazura allegro

glazura

Najczęściej stosowany do dekoracji ścian wewnętrznych w pomieszczeniach o niskiej wilgotności.
– Fajans – znany podobnie jako biała ceramika, ponieważ materiał zawiera białą glinę. Lico pokryte jest materiałem szklistym stopionym w toku wypalania. Pod względem technologii używanych w sztuce, a i podstawowych materiałów, fajans jest jak porcelana. Fajans to płytka wytwarzana przez podwójne wypalanie, ma 10-20% absorpcji wody. Stosowany w chłodnych pomieszczeniach, do okładzin dowolnych powierzchni. Tania glazura Wąbrzeźno

zobacz też glazura do Łazienki

– Cottoforte – rodzaj tłoczonej płytki, która również nadaje się do podwójnego wypalania, jest pokryta nieprzezroczystą glazurą po zewnętrznej stronie. Ta płytka ma zwiększone właściwości wytrzymałościowe, ponieważ buduje się na kilku sposobach gliny. Wartość absorpcji wody-7-15%. Umieszczone na podłogach wewnątrz budynków realizują nasze role znakomicie przez wiele lat, służąc mieszkańcom. Tania glazura Wąbrzeźno

– Cotto – płytki nieszkliwione zrobione z czerwonej gliny. Podczas prac podejmuje się jedno wypalanie. Na powierzchni cotto specjalne szczotki tworzą twarde guzki. Używane często do dekoracji na podłogach prywatnych i fasadach. Wartość absorpcji wody-3-15%.
– Monocoture – tłoczone szkliwione płytki, które potrafią stanowić zrobione także z czerwonej, kiedy i białej gliny. Pierwszy ma 0 do 20% absorpcji wody, inny od 0 do 10%. Wypalany raz, odporny na mróz, a często stosowany do projektowania na podłogach zewnętrznych. Istnieje też kierowany do okładzin ścian prywatnych i podłóg.

– Klinkier – odmiana płytki jednokrotnego wypalania, jaka zajmuje wielokolorową zagęszczoną podstawę. Zewnętrzna strona potrafi żyć także szkliwiona, kiedy i nieszkliwiona. Charakterystyczne cechy: 0-6% absorpcji wody, duża grubość, niska porowatość, wysoka wytrzymałość mechaniczna, siła na chemikalia. Zapewne żyć podawany w okładzinach podłóg publicznych a psychicznych, elewacji, a też do boków basenu.
Uwaga! Do łazienki na ziemi należy wybrać płytkę absorpcji wody nie bardzo niż 3%!

– Czerwony Gres – tak wymienia się gres porcelanowy na bazie czerwonej gliny. Stanowi ostatnie tłoczona, nieszkliwiona płytka ceramiczna, która ukończy przez jedno wypalanie. Ma 0-4% absorpcji wody. Służy do pisania podłóg publicznych a wewnętrznych.

– Gres porcellanato – gres na bazie lekkiej gliny kilku odmian. Ma od 0 do 0,5% absorpcji wody. Używana w modelach z fizycznymi a prywatnymi podłogami, parapetami, blatami i fasadami.

Płytki ceramiczne to produkt o wielu zaletach. Dzięki niej wszystkie miejsce może zajmować się świeżością i pięknem przez duży godzina. Jest prosty, ekologiczny, ma długą żywotność, doskonale zdobi wnętrze, nie wymaga szczególnej opieki. Tania glazura Wąbrzeźno

zobacz również Typy glazury stosowanej na okładziny ścian i podłóg

0 0 vote
Czy polecasz

Komentarze

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments